Samsung AJ100TXJ5KG/EU 10.0 kW (230V) R32 Outdoor Unit
List price: 4,125.77
Save 41%
The general period is 14 calendar days
Hemmera 1 Ask a question
HE-FTD-035
In stock
Outdoor Unit
Outdoor Unit Sound Level: 54 dB
Outdoor Unit Fan Motor Type: AC
Outdoor Unit Sound Power Level: 70 dB
Number of External Motors: 1
Energy Management
Energy Class (Cooling): A++
Energy Efficiency Class (Heating) (High Heat Period): A+
Energy Efficiency Class (Heating) (Medium Heat Period): A+
Hourly Energy Consumption (Cooling): 8 kWh
Hourly Energy Consumption (Heating): 4.32 kWh
Rated Power (Cooling): 10 kW
Rated Power (Heating) (High Heat Period): 12 kW
Current (Cooling): 12.2 A
Current (Heating): 12.8 A
Product Dimensions and Weight
Outdoor Unit Width: 330 mm
Outdoor unit height: 998 mm
Outdoor unit weight: 76.5 kg
Package dimensions and weight
Package length: 995 mm
Package width: 1096 mm
Package height: 426 mm